Ładowanie ..

Mobilny Mechanik do Lawety

Serwis Mobilny - Mechanik do Lawety - Warsztat Samochodowy naprawiający lawety samochodowe
Kontakt

Proces cynkowania ogniowego – Fabryki w PolsceUrządzenia i maszyny, które mają kontakt z substancjami agresywnymi (jak np. obornik czy nawozy sztuczne) są narażone na korozję. Jak temu przeciwdziałać? Jedną ze skutecznych metod jest cynkowanie ogniowe produktu. W najnowszym odcinku naszego programu opowiemy o tym procesie. Zobaczycie, jakie czynności zachodzą w trawialni i piecu cynkowiczym. Opowiemy także o procesie topnikowania. Oglądajcie!

Nasz program nagraliśmy w cynkowni firmy Joskin. To znany producent maszyn rolniczych, które z reguły narażone są na kontakt z substancjami agresywnymi.

– W momencie zanurzenia stali w kąpieli cynkowej, powstaje warstwa stopu żelazowo-cynkowego, charakteryzująca się wiązaniem o bardzo dużej wytrzymałości – dlatego prawidłowo nałożony cynk nie łuszczy się tak jak farba. Zewnętrzna warstwa powłoki ochronnej składa się niemal w 100% z czystego cynku, dzięki czemu jest na tyle elastyczna, że dobrze znosi uszkodzenia mechaniczne. Cynkowanie, w warunkach umiarkowanego narażenia na działanie szkodliwych substancji, zapewnia ochronę na przynajmniej 60 lat ! – informuje firma na swojej stronie internetowej.

Dzięki cynkowaniu ogniowemu stal jest odporna na warunki atmosferyczne oraz uszkodzenia mechaniczne.

Firma Joskin posiada jedne z większych w Polsce wanny do cynkowania (wymiary: 2,7 m szerokości, 9,8 m długości oraz 3 m wysokości), które pozwalają przeprowadzić proces na przedmiotach o dużych gabarytach.

Joskin dostarcza swoje maszyny do 80 krajów na świecie. Firma w swoim portfolio posiada m.in.: rozrzutniki obornika, osprzęt do rozlewania, wóz asenizacyjny, przyczepy do bydła czy mieszadłado zbiorników stałych. Pracownicy Grupa Joskin wytworzyli już ponad 2 tys. tego typu produktów.

Portal : https://fabrykiwpolsce.pl
Facebook: http://bit.ly/2ur7xLQ

Sprawdź również nasze inne filmy, polecamy :
Jak produkowane są narzędzia do obróbki skrawaniem? – Fabryki w Polsce
Jak przebiega proces anodowania? – Fabryki w Polsce
Fabryka części samochodowych – Fabryki w Polsce
Jak produkowane są blachy i taśmy z aluminium? – Fabryki w Polsce

Pobrane z Yotube Naprawa Lawety Warszawa, Serwis Lawety , Serwis i naprawa przyczep samochodowych i Lawety Warszawa,

20 thoughts on “Proces cynkowania ogniowego – Fabryki w Polsce

 1. Zastanawiasz się nad udziałem w programie Fabryki w Polsce? Podpowiemy i pokażemy przykłady, jak może wyglądać film o Twojej firmie.
  Prześlij dane kontaktowe na adres 👉piotr.kupiec@fabrykiwpolsce.pl👈
  Piotr skontaktuje się z Tobą i opowie, jak wygląda realizacja materiału.

  Zobacz, co u nas słychać 👇
  Facebook: http://bit.ly/2ur7xLQ
  LinkedIn: http://bit.ly/3m4NlKH
  Portal: https://fabrykiwpolsce.pl

  Subskrybuj kanał: http://bit.ly/2trnVPE

 2. I większość w komentarzach zszokowana, że nie ma masek do oddychania itp. przecież to norma, że w każdym zakładzie ludzie nie są chronieni tak jak powinni być… tutaj to jeszcze mają płaszcze i przyłbice co by się nie poparzyć wiec szacun dla firmy.

 3. Piszecie w komentarzach o maseczkach. Pracował ktoś z was w takim zakładzie? 😃 Cynk nie ma takiego złego smaku. Gorzej z kwasem. Całe szczęście tylko przechodziłem przez taki zakład

Dodaj komentarz

Zadzwoń!